Konkurs Literacki o Nagrodę FanFila

Konkurs Literacki o Nagrodę FanFila, organizowany przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest adresowany do uczniów szkół średnich, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

1 marca zakończyliśmy przyjmowanie prac w XVI edycji konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpiło 13 maja o 12:00 na kanale YouTube IFP UAM.
Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć w Regulaminie w zakładce Dokumenty.

W tej edycji konkurs rozgrywa się w czterech kategoriach:

• poezji
  • prozy
  • przekładu literackiego
  • etiudy filmowej

Przewidujemy nagrody finansowe i specjalne.

W Jury Konkursu zasiadają pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu:

prof. UAM dr hab. Irena Górska, dr Krzysztof Hoffmann, prof. UAM dr hab. Marcin Jaworski, dr Sylwia Karolak, prof. dr hab. Ewa Kraskowska, prof. UAM dr hab. Ewa Rajewska – Przewodnicząca Jury, prof. UAM dr hab. Marcin Telicki i prof. UAM dr hab. Elżbieta Winiecka.

Funkcje Sekretarzy Konkursu w tej edycji pełnią:

pani Aleksandra Cieciórska, pani Aleksandra Drab, pan Krzysztof Wiśniewski i pan Adrian Sadowski, nad którymi czuwa Koordynator Konkursu – pani mgr Agata Chwirot.

Zapraszamy do udziału!