Data publikacji w serwisie: 13 maja 2019 r.

XIII edycja Konkursu Literackiego o Nagrodę FanFila

Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłasza XIII edycję Konkursu Literackiego o Nagrodę FanFila

Konkurs, adresowany wyłącznie do uczniów wielkopolskich ponad gimnazjalnych szkół średnich, w tej edycji rozgrywać się będzie w czterech kategoriach –poezji, prozy, przekładu literackiego i etiudy filmowej.

1. W dziedzinie poezji zapraszamy do nadsyłania pięciu wierszy o dowolnej długości i tematyce.
  2. Konkurs prozatorski obejmuje małe formy literackie o objętości nieprzekraczającej łącznie 16stron znormalizowanego maszynopisu(tj. 2000 znaków na stronę).
  3. Konkurs translatorski dotyczy przekładu opowiadania Mony Gardner pt. The Dinner Party z języka angielskiego na język polski. Tekst opowiadania znajduje się w załączeniu.
  4. W konkursie na etiudę filmową zapraszamy do stworzenia filmowej interpretacji dzieła literackiego. Szczegółowy regulamin tej kategorii znajduje się w załączeniu.

Termin nadsyłania prac: do 1 marca 2019r.

W przypadku pierwszych trzech kategorii prace w trzech egzemplarzach w wersji papierowej wraz z dodatkowymi informacjami (imię i nazwisko –bez godła, adres domowy, adres e-mail, numer telefonu, klasa; imię i nazwisko polonisty lub opiekuna literackiego, jego adres e-mail, adres szkoły) prosimy nadsyłać na adres:Instytut Filologii Polskiej UAM, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, z dopiskiem na kopercie: „Konkurs Literacki o Nagrodę FanFila”oraz ze wskazaniem kategorii, której praca dotyczy. Będziemy wdzięczni za spięcie i opatrzenie wymienionymi wyżej informacjami każdego egzemplarza pracy.Ponadto prosimy o przesłanie pracy w wersji elektronicznej na nasz adres: fanfil@amu.edu.pl.

Kategoria czwarta, filmowa, z oczywistych powodów nie wymaga wersji papierowych.

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że autorstwo pracy nie ulega wątpliwości.

Ponadto warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie przez uczestnika konkursu, a w przypadku, gdy jest on niepełnoletni, również przez jego opiekuna prawnego uprawnionego do wykonywania władzy rodzicielskiej, pisemnych oświadczeń:

• o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na potrzeby konkursu,
  • o zapoznaniu się z zasadami konkursu, w tym dotyczącymi publikacji prac oraz przyznawania i wypłaty nagród oraz o akceptacji tych zasad.

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że autorem zgłoszonych prac jest uczestnik konkursu, oraz z wyrażeniem zgody na nieodpłatne i nieograniczone czasowo wykorzystanie zgłoszonych do konkursu tekstów przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w celach promocyjnych lub informacyjnych, w tym także na ich publikację w drukowanych materiałach promocyjnych lub informacyjnych oraz na stronach internetowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w tym na stronach internetowych Instytutu Filologii Polskiej UAM.

Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu: kwiecień 2019r.

O dokładnej dacie poinformujemy drogą mailową. Informacja ta znajdzie się także na stronie domowej Instytutu Filologii Polskiej: http://polonistyka.amu.edu.pl w zakładce „Dla kandydata” => „Konkurs Literacki o Nagrodę FanFila”.

Nagrody(w każdej z kategorii osobne i równorzędne):

1. Nagroda pierwsza: 700 zł
  2. Nagroda druga:500 zł
  3. Nagroda trzecia:300 zł

Nagrodę można odebrać wyłącznie osobiście na uroczystości rozstrzygnięcia konkursu. W uzasadnionych przypadkach nagroda może zostać wydana opiekunowi prawnemu uprawnionego do wykonywania władzy rodzicielskiej lub przekazana laureatowi w innym terminie.

Jury, w skład którego wchodzą dr hab. Irena Górska, dr Krzysztof Hoffmann, dr hab. Marcin Jaworski, dr Sylwia Karolak, prof. dr hab. Ewa Kraskowska, dr hab. Ewa Rajewska, dr Marcin Telicki i prof. UAM dr hab. Elżbieta Winiecka, zastrzega sobie możliwość nieprzyznania którejś z nagród i dopuszcza przyznawanie nagród prywatnych przez osoby i instytucje.

Jury decyduje również o umieszczeniu nagrodzonych prac na stronie domowej Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu.
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z konkursem jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z siedzibą w Poznaniu (61-712), przy ul. Wieniawskiego 1.

Zgłaszając pracę do konkursu, uczestnik oraz jego opiekun prawny uprawniony do wykonywania władzy rodzicielskiej potwierdzają, iż wyrażają zgodę na przestrzeganie zasad konkursu oraz wyrażają zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych do celów konkursu, mając jednocześnie prawo do wglądu i ich modyfikacji.

Dokumenty konkursu FanFil 2019